W Polsce jest co najmniej kilka dużych firm kurierskich, którym można bez wahania powierzyć dostarczenie przesyłki do konkretnej osoby (i to zarówno w Polsce, jak i w innym kraju). Czym się jednak kierują klienci przy wyborze kuriera? Na co należy zwrócić uwagę przed nadaniem przesyłki? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Najlepsza firma kurierska

Każdego roku przeprowadzane są rankingi firm kurierskich. Określona grupa ludzi ocenia dane firmy biorąc pod uwagę ich zakres usług, ceny, kontakt z klientem, czas dostarczenia przesyłki itp. Tani kurier zawsze wygrywa rankingi, więc warto mieć najniższe ceny i od czasu do czasu oferować klientom rabaty i zniżki na wysłanie paczki o określonych gabarytach.

Czy tani kurier jest zawsze najlepszy?

Niestety ceny w poszczególnych firmach nie zawsze wiążą się również w wysoką jakością oferowanych usług. Zdarzają się bowiem w wielu firmach kurierzy niesympatyczni, kompletnie niepomocni, niechętni do współpracy z odbiorcą paczki. Jednak trzeba przyznać, iż coraz więcej firm kurierskich zwraca uwagę na to, by zatrudniać osoby młode, energiczne, które chcą pracować i które będą starały się wykonywać rzetelnie swoją pracę. Można to zauważyć choćby po ty, iż niektórzy kurierzy dzwonią do odbiorcy przesyłki i umawiają się z nim na konkretną godzinę na odbiór paczki. Są także osoby, które zrobią (za zgodą klienta) przekierowanie paczki do sąsiada lub na inny termin.

Na co powinien zwrócić uwagę klient, który chce wysłać paczkę?

Przede wszystkim warto wejść na stronę internetową firmy kurierskiej, by sprawdzić, jakie są warunki nadania paczki. Zawsze znajdzie się tani kurier, który aktualnie ma promocje na wysyłkę paczek. Ponadto, konkretne firmy mają określone, jakie gabaryty paczek przyjmują oraz, jak mają być one spakowane. Na wielu stronach firm kurierskich można nadać paczkę przez internet i zamówić kuriera do domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta obecnie przede wszystkim wiele firm, które sprzedają swoje towary przez internet