W Polsce jest mnóstwo firm kurierskich, które oferują szeroki zakres usług. Jednak klienci, którzy chcą wysłać paczkę do innego kraju mają często nie lada problem w znalezieniu firmy kurierskiej, która w krótkim czasie i w przystępnej cenie dostarczy przesyłkę do odbiorcy. Gdzie więc znaleźć porządną, rzetelną firmę? Podpowiedź poniżej.

Sprawdzony i tani kurier z polecenia

Najlepszą opcją jest popytanie wśród rodziny i przyjaciół, jakie są ich doświadczenia z konkretnymi kurierami. Dzięki temu, może zostać nam polecona dobra firma, która wywiąże się z poleconego jej zadania. Klientom nie tylko jednak zależy na tym, by paczka w dobrym stanie dotarła w miarę szybko do odbiorcy. Chcą wysłać ją tanim kosztem, a to często nie jest takie proste.

Porównanie cen w konkretnych firmach

Warto obdzwonić przynajmniej kilka firm kurierskich, by dowiedzieć się, jaka cena obowiązuje u nich za wysłanie paczki w konkretnych gabarytach. Przeważnie ceny są bardzo zbliżone do siebie, jednak może zdarzyć się tak, iż dana firma kurierska ma obecnie promocje dla klientów, dzięki temu uda się ją wysłać nawet o kilka lub kilkanaście złotych taniej. Warto także podjąć współpracę z danym kurierem, gdyż w ten sposób także można zyskać zniżki na wysyłkę paczek. Ta opcja dotyczy przeważnie firm, jednak kurierzy są coraz bardziej otwarci na to, by również klientom indywidualnym oferować zniżki.

Czy tani kurier jest zawsze najlepszy?

Zdecydowanie nie. Przed nadaniem paczki w danym miejscu, warto również sprawdzić opinie o danej firmie kurierskiej. Należy też sprawdzić cenę jaką oferuje przewoźnik za nadanie konkretnej paczki. Można to sprawdzić na stronie Kuriernet.pl. Po tych dużych firmach zajmujących się wysyłaniem paczki na całą Polskę, jak i do Europy klienci wiedzą, czego mogą się spodziewać. Na rynku jednak coraz częściej pojawiają się małe, lokalne firmy, które również chcą dostarczać paczki, jednak klienci niewiele o nich wiedzą. Rozeznanie w internecie, sprawdzenie opinii o danym kurierze, konsultacja z innymi osobami na forach to jak najbardziej dobry pomysł. Czasami może jednak się trafić naprawdę tani i dobry kurier, który pozytywnie zaskoczy klienta.